Основні стійки та переміщення


 
   Главная » Основні стійки та переміщення

bruce94

YEE JI KIM YEUNG MA – базова (навчальна) стійка Він Чун (Wing Tsun). Це не бойова стійка. Це оптимальна стійка, з якої легко вийти в бойову: ступні повернуті всередину, коліна трохи зігнуті й притиснуті одне до одного. За своєю формою стійка нагадує Ейфелеву вежу в Парижі. Новачки часто роблять помилку: стоять надто широко або вузько, ступні не повернуті під потрібним кутом, занадто низько опущена тазова частина.

Трохи повернувши корпус убік, боєць Він Чун (Wing Tsun) з основної стійки переходить у бічну. Повертаючись у бік, особливу увагу треба звертати на стан ступень: обертається тільки одна ступня і тільки по центру, не піднімаючи п’яти, інакше людина втрачає рівновагу. Під час поворотів використовується природна реакція людини на близьку силу противника, яку потрібно направити або відвести в сторону. Ця стійка найчастіше застосовується в тому разі, коли є мета швидко перейти в напад: з бічної стійки легко перейти в рухому передню стійку (найчастіше використовується бойова стійка Він Чун). У цьому випадку основна маса тіла припадає на ногу, відставлену назад (боєць легко утримує рівновагу), а ногою, виставленою вперед, можна здійснювати напад на супротивника. Дуже важливо не забувати стискати коліна, а положення рук потрібно узгоджувати зі стійкою. YEE CHI KIM YEUNG MA дозволяє вільно перейти в інші стійки та форми руху.

ПЕРЕМІЩЕННЯ

У школі Він Чун (Wing Tsun) рух здійснюється приставними кроками: людина робить крок виставленою вперед ногою і, не відриваючи ступні від землі, підтягує іншу ногу, на яку переносить вісімдесят відсотків ваги тіла. Після таких дій учень Він Чун повертається в передню стійку. Приставні кроки дуже зручні та ефективні під час атаки. У традиційних стилях Шаолінь рух відбувається постійно з використанням різних стрибків, а центр ваги тіла бійця постійно переноситься. У Він Чун одним кроком переносяться обидві ноги та зберігається постійний центр тяжінняі тіла. Завдяки цьому економляться рухи. Основні помилки полягають у тому, що центр тяжіння переноситься на ногу, виставлену вперед; під час підтягування ноги, що знаходиться позаду, ступня відривається від землі; а також учні забувають стискати коліна.