Особливості прямого удару


 
   Главная » Особливості прямого удару

Унікальність Wing Tsun Kung Fu створюють декілька специфічних елементів.

Одним з основних є удар кулаком YAT CHI KUEN (Ят Чі Кюн). Його починають вивчати з перших тренувань доти, доки виконання не досягне досконалості. Цей удар можна зустріти у формі Siu Nim Tau (Сіу Нім Тау), під час тренувань Chi Sau (Чі Сау), під час занять у парах та в інших техніках.

  madayЯкий він? Короткий, швидкий і сильний. Фахівці Він Чун (Wing Tsun) називають його вибуховим. Він частіше виконується серіями. Такі удари звуться Lin Van Kuen (безперервні удари кулаками).

YAT CHI KUEN унікальний. Він відрізняється від ударів традиційних систем кунг-фу. Для якої мети? Система Він Чун кунг-фу створена для протистояння традиційним стилям Шаолінь. YAT CHI KUEN прекрасно відповідає основним принципам Він Чун. Відповідно до принципу Він Чун «атака по прямій лінії» (пряма найкоротша відстань між двома точками) цей удар є прямим. За принципом центральної лінії, лікті й кулаки НЕ відводяться назад (як у стилі карате), удар завдається без замаху. Руки виставлені вперед і злегка зігнуті в ліктях. Лікті захищають тіло з флангів. Цей удар короткий, прямий і швидкий. Кулак на відміну від інших систем кунг-фу розташовується не горизонтально, а вертикально.

У школі Він Чун атаки руками можна порівняти з кулеметною чергою. Швидкість нанесення ударів значною мірою важливіша, ніж їхня сила, але не треба думати, що удари Він Чун слабкі. Великий майстер Льон Тінг під час демонстрації дії вибухового удару по корпусу людини з відстані в один цоль (2,5 cм) здолав супротивника в півтора раза важчого за нього. 

Охочі добре освоїти Ят Чі Кюн повинні бути дуже старанними. Новачкам цей удар здаватиметься незвичним, але його можна опанувати. Під час тренувань спочатку вчаться завдавати одиночних ударів у повітря в стійці Yee Chi Kim Yeung Ma, пізніше з поворотами і, нарешті, одночасно крокуючи та завдаючи удару. Безперервні удари виконуються для того, щоби збільшувались сила, точність і швидкість впливу. Учні виконують удари не тільки в повітря, але й в мішки, прикріплені до стін, які в деяких аспектах мають перевагу перед боксерськими мішками. Але новачки повинні постійно пам’ятати, що завдаючи ударів, потрібно не порушувати кодекс Він Чун.