Сіу Нім Тау (Siu Nim Tau)


 
   Главная » Сіу Нім Тау (Siu Nim Tau)

Сіу Нім Тау (Siu Nim Tau) – це перша форма Wing Tsun Kung Fu, вона має й іншу назву Saam Pai Fut, у перекладі з китайської мови – тричі вклонитися Будді. Найчастіше використовується перша назва. Бажаючим зрозуміти систему Він Чун (Wing Tsun) кунг-фу необхідно вивчити Сіу Нім Тау (Siu Nim Tau). З цього починається знайомство новачків із Він Чун (Wing Tsun). «Якщо «Маленька ідея» або Siu Nim Tau не вірна, то ви ніколи не отримаєте перемогу», – наставляють інструктори-початківців Він Чун (Wing Tsun). Інакше кажучи, якщо учневі не вдається вивчити Siu Nim Tau, він не зможе освоїти складнішу техніку, засновану на цій формі. Тому учень Він Чун (Wing Tsun) постійно застосовує на практиці «Маленьку ідею».

З неї починається кожне тренування Він Чун (Wing Tsun). Дотримуючись рівнів навчання ступеня старшого учня, учень під час іспитів дев’ять разів повинен буде виконати Сіу Нім Тау (Siu Nim Tau) і щоразу виконуючи краще за попередній, до досягнення досконалості. “Мала ідея” (Siu Nim Tau) призначається для тренування частин тіла, що знаходяться нижче рівня пояса, оскільки виконуючи техніку рук, учень залишає без руху ноги та інші нижні частини тіла. Siu Nim Tau подібна до медитації. Відмінність лише в тому, що при виконанні учень не сидить, а стоїть весь час стискаючи коліна. Це тренування для зміцнення м’язів ніг та покращення стійки.

“Вчитися не думаючи – даремно, а думати не навчаючись – небезпечно” – говорив своїм учням китайський мудрець Конфуцій. Ці слова підходять і при освоєнні Він Чун, якщо учень повторює показаний рух, не заглибившись у його зміст і практичне використання, він стає марним, оскільки це лише імітація руху. Така людина, закінчивши навчання і зібравши групу своїх учнів, буде здатна лише продемонструвати те, що бачила. Він стане лише посередником знань, що копіює прийоми Він Чун (Wing Tsun) кунг-фу. Така людина не буде бійцем, тому що її техніка нежиттєздатна. Необдумане заучування прийомів найчастіше закінчується помилками. Вчитель від початку навчання повинен виправляти помилки учня, щоб уникнути розвитку неправильних навичок, які згодом неможливо виправити. Краще, коли новачок спочатку ставить собі нескладні завдання. Складне завдання, яке важко виконати або ідея часто вводить учня в оману і змушує його безпідставно бажати і сподіватися. Учень, який прагне слави, завжди незадоволений своїми досягненнями. Він відкладає вивчення техніки у майбутнє, не звертаючи уваги її значимість. Йому хотілося б вивчити Він Чун за один день.

Людина, яка поспішає у дорозі – не помічає секретів, які відкриваються тому, хто навчається послідовно, крок за кроком. Wing Tsun Kung Fu необхідно ретельно розжувати, а не ковтати одночасно. Учень зобов’язаний зосередити всю увагу на навчанні і вдосконалюватися суворо дотримуючись програми, а не прагнути того, до  чого ще не дійшов у розвитку. Початківців більше цікавить не теорія Він Чун, а практичне використання прийомів. До застосування техніки практично необхідно добре її вивчити. Для виконання цього завдання учні повинні бути уважними і повинні дотримуватися вказівок інструктора. Після того, як практикант закінчує вивчення основної техніки, йому дозволяється піднятися на інший, більш високий рівень навчання. У цей час він може ставити питання, порівнювати, виправляти і вдосконалювати свої знання, створювати своєрідний стиль.